To: Warrior's Awareness
web site

 __________________

לקבלת עדכונים שוטפים,
אני מזמין אתכם להרשם
לאתר שלנו ולהצטרף
( ללא חשש )
לרשימת התפוצה.

__________________


__________________

מה חדש?

לרכישה בחו"ל

לרכישה בישראל
במחיר 80 ש"ח
כולל מע"מ ומשלוח

Hadaka-Jime:
The Core Technique
for Practical
Unarmed Combat

By Moshe
Feldenkrais, D.Sc
,
Foreword by
Moti Nativ

_________________   

התחברות לחברים

 

 

 ההרשמה להשתלמות נסגרה
העוצמה האישית
השתלמות באמנויות הלחימה
בדרכו של דר' פלדנקרייז
בהנחייתו של מוטי נתיב
ובחסות אגודת הפלדנקרייזבחסות:

 

רקע קצר על משה הלוחם:

בשנים 1920 – 1950 עבר משה פלדנקרייז תהליך מרתק בתחום אמנויות הלחימה. בתקופה זו למד ולימד והציג את גישתו הייחודית ועקרונות מקוריים, לקהל הרחב ולאמני לחימה מקצועיים

התקופה החלה בעבודת כפיים קשה ובקרבות רחוב בהגנה על בתיה הראשונים של תל אביב. בהמשך, פרסם ב-1930 את הספר העברי הראשון להגנה עצמית. ובצרפת, בעקבות פגישתו המרתקת עם פרופסור ז'יגורו קאנו ב-1933, הוביל את הטמעת הג'ודו במדינה זו ונרשם בהיסטוריה של אמנויות הלחימה בצרפת כחלוץ הג'ודו. בעשור השנים מ-1940 המשיך בהוראת הג'ודו באנגליה וקיבל הכרה כמומחה באמנות זו. 

נמצא במחקרי, שורשי הלחימה של שיטת פלדנקרייז, כי בתקופה זו הניח משה פלדנקרייז את היסודות לשיטת מודעות דרך תנועה, אותה החל ללמד ב-1950.

תכני ההשתלמות:

המשתתפים בהשתלמות יתנסו במתודיקה "פלדנקרייזית" ללימוד אמנויות לחימה. ההשתלמות תתמקד בשלושה תחומים עיקריים:

א. שרשי הלחימה של שיטת פלדנקרייז: התפתחותו של משה פלדנקרייז כאמן לחימה והשפעת אמנויות הלחימה על שיטתו, מודעות דרך תנועה.

ב. עקרונות אמנויות הלחימה ודרך הוראתן על פי תפיסתו של דר' פלדנקרייז, והתנסות בטכניקות הגנה עצמית נבחרות כפי שהועדפו על ידי משה פלדנקרייז.

ג. מודעות דרך תנועה כאמצעי לשכלול יכולות לשימור עצמי.

 

בהשתלמות נתקדם בעקבות פרקים בחייו של משה עד לשנת 1950

1920 – 1931: משה בצעירותו מגלה את הג'ו-ג'וטסו ומעצב את עקרונותיו  להגנה עצמית אפקטיבית, תוך כדי עבודתו על שיטת האוטוסוגסטיה. נתנסה בשיעורי מודעות דרך תנועה  שיאפשרו לנו לחלוק עם משה את הערכתו לאמנות האגרוף ולהתנסות בטכניקות המוקדמות להגנה עצמית שמשה בחר לכלול אותן בספרו

1932 – 1942: הפגישה של משה עם מייסד הג'ודו, פרופסור ג'יגורו קאנו, ותחילת דרכו כג'ודוקה. שיעורי תנועה נבחרים יכוונו אותנו לחקור את תובנותיו החדשות של משה בעקבות כניסתו לעולם הג'ודו, את השינוי בגישתו לגבי חינוך של גוף ונפש והעדפתו את הג'ודו על פני הג'ו-ג'וטסו כדרך להגנה עצמית

1943 – 1950: משה מעמיק בהתמחותו בג'ודו ופונה עם ידיעותיו ביסודות הג'ודו לפיתוח שיטת מודעות דרך תנועה. שיעורי תנועה יעזרו לנו להבחין איך עקרונות הג'ודו השפיעו על נקודות מפתח של שיטת פלדנקרייז, ולהתנסות ברעיונות של משה לגבי יציבה דינאמית והתמצאות מרחבית, כפי שהם נבעו מהג'ודו וזרמו לתוך מודעות דרך תנועה.


ההשתלמות תעסוק בשכלול הפעולה על פי דרכו של דר' משה פלדנקרייז כאמן לחימה. עיקרה בהיכרות עם אחד מהמקורות החשובים של שיטת פלדנקרייז. בהשתלמות נפנה מבט על התרחשויות בשנות חייו המוקדמות של משה פלדנקרייז בהן פיתח משה את יכולותיו כאמן לחימה. משה היה בעל  גישה ייחודית והגיע לרמה גבוהה בג'ודו.  אנו נכיר את דרכו הייחודית בתחום זה, ונתנסה בה מעשית באמצעות שיעורי תנועה נבחרים.

המשתתפים בהשתלמות ירכשו ידע  ויכולות תנועה יעילה בהיבט של שימור עצמי, וישפרו את תגובתם לשינויים בסביבה. הם יגלו את העצמה החבויה בגופם וירתמו אותה לפעולתם היומיומית.

מורים לפלדנקרייז, מדריכים לאמניות לחימה, ומורים בכול תחום של תנועה יגלו כלים חדשים שיוכלו לשמשם בהוראת שיטתם. 

אין צורך בניסיון  קודם באמנויות לחימה או בשיטת פלדנקרייז כול משתתף ישתלב בביטחון רב בפעילות התנועתית שנעשה במפגשים, ויחווה את התייעלות פעולתו והתחזקותו.
 


מבנה ההשתלמות ומיקומה:

ההשתלמות תתפרס על סדרה בת ארבעה מפגשים בימי ראשון של חודש יולי – 7, 14, 21, 28. 

כול מפגש מהשעה 18:00 ועד 21:30, כולל הפסקות.

ניפגש בסטודיו של בית פרנקפורט, הדר יוסף, רח' קיציס 23, תל אביב

 

פרטים להרשמה:

מחיר ההשתלמות: 600 ש"ח.

המחיר לחברים באגודת פלדנקרייז ולחברי בוג'ין-קאן: 480 ש"ח.

יש לתאם מראש השתתפות חלקית. מחיר למפגש בודד: 180 ש"ח. 160 ₪ לחברים.

הרשמה: באמצעות מילוי ושליחת טופס ההרשמה בסוף דף זה בלבד.

לשאלות ופרטים נוספים: מוטי נתיב – 050-6232499

שימו לב:
מספר המשתתפים מוגבל ל-16.
המאחרים להרשם יועברו לרשימת המתנה.
הודעות אישיות יישלחו לאימייל בהתאם לצורך.

 

  ההרשמה להשתלמות נסגרה  

 

 

לייבסיטי - בניית אתרים